ODPOLEDNE ŠÍLENÝCH VĚDCŮ 18. 3. 2023 OD 15 h SÁL KULTURNÍHO DOMU DOUBRAVČICE

12.03.2024

Bylo to báječné, pohodové odpoledne plné šílených vědců a senzačních experimentů. Kulturní dům nevybuchl, stroje času všechny vrátily včas a ve správném věku! Děkujeme všem, kteří dorazili a užili si pokusy . A také porotě složené z geniálních mozků (Pavlovi, Viktorovi, Báře, Niky a Radkovi) :-))).

Odpoledne šílených vědců je určené pro všechny se zájmem o zkoumání a pozorování světa kolem sebe a sdílení zkušeností. Představa je, že to bude pohodová akce, kde všichni zúčastnění předvedou na sále KD Doubravčice své chemické, nebo fyzikální vědecké experimenty. Od jednoduchých např. sopka ze sody, krystalů ze soli až po stroj času. Tipy na pokusy: https://vida.cz/d/vyrabeni-na-doma

* je potřeba se registrovat buď mailem na knihovna.doubravcice@seznam.cz , osobně v knihovně, nebo telefonicky na tel. 775 389 748

* při registraci po vás budeme chtít alespoň zhruba popsat, co budete za experiment předvádět.

* k předvádění experimentu si o něm nachystejte krátké povídání (stačí v hlavě), aby bylo jasné co za experiment se odehrává. Pokud to bude projekt dlouhodobý tak fotodokumentaci (například jak vzniká a roste krystal soli).

*pro jednotlivce i skupinky (skupinky vědátorů max. po 3 osobách)

* Pozor, důležité: experimenty by neměly být nebezpečné, nebo porušit integritu sálu KD, stroje času by měly vrátit zúčastněné v pořádku zpět ve správný čas a ve věku ve kterém sál KD opouštěli.

Každého vědce čeká malá odměna a diplom, nejzajímavější projekty vybrané porotou budou ohodnoceny cenami.

Program:
(protože se jedná o první akci, časy jsme si nedovolili uvést)
Slavnostní zahájení Odpoledne šílených vědců
* Chystání a rozmisťování experimentů (každý přihlášený vědec dostane přidělený prostor potřebný k jeho experimentu).
* Sdílení zkušenosti a povídání si o experimentech s ostatními vědátory
* Porota složená z geniálních mozků bude procházet experimenty a povídat si o nich s jejich autory
* Předvádění experimentů poroty (vypadnou vám oči z důlků).
* Vyhodnocování nejzajímavějších projektů a slavnostní vyhlášení cen
* Úklid KD

TĚŠÍME SE :-) !!!

Děkujeme podporu obci Doubravčice a Nadaci OSF

Vytvořte si webové stránky zdarma!